نحوه ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

نحوه ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش

کیش در فاصله 18 کیلومتری بندر گرزه و با مساحتی 91 کیلومتر مربع و 43 کیلومتر ساحل زیبا  قرار دارد .کیش دارای آب و هوای معتدل  و زمستان هایی با شرایط عالی بخصوص برای گردشگری می باشد . این روز ها سرمایه گذاری هایی فوق العاده در کیش انجام می شود و هر روز بر وسعت ساختاری و پیشرفت این جزیره بیضی شکل افزوده می شود . جایگاه فوق العاده منطقه ای این جزیره باعث شده که این شهر از محبوبیت بالایی برخوردار باشد و همین موضوع باعث توجه ویژه بسیاری از سرمایه گذاران  به این جزیره زیبای مرجانی شده است .

کیش به عنوان یکی از مناطق آزاد تجاری در ایران سال ها است که مورد نظر بازرگانان و تجار خارجی و داخلی بوده و بستر های مناسب دریایی و ساحلی این شهر باعث شده تا ورود سرمایه گذار و بازرگانان به این شره با سهولت انجام گرفته و همواره مورد عنایت دولت جمهوری اسلامی ایران باشد . شهرستان کیش به عنوان یکی از موفق ترین مناطق آزاد تجاری  به دلیل دارا بودن زیر ساخت های مناسب برای یک منطقه آزاد بسیار شهرت دارد .

وجود نیروی کار فراوان و ارزان قیمت ، دسترسی راحت به آب های آزاد بین المللی ، وجود انبار ها و سردخانه های مناسب و بزرگ و پیشرفته ، خدمات بانکی و مالی درجه یک ، دسترسی راحت به ادارات و سازمان های مربوطه ، دارا بودن فرودگاه بین المللی مناسب ، آب و هوای بسیار عالی  و… همه عواملی هستند که کیش را در زمره بهترین مناطق آزاد تجاری قرار داده اند .

دولت نیز همواره با ورود سرمایه های جدید به این منطقه موافقت نموده و در دستور کار خود حمایت از این سرمایه ها و همچنین توسعه هر چه بیشتر منطقه را قرار داده است . به خوبی شاهد رشد این منطقه چنانچه وارد سرزمین کیش شوید در هر زمان خواهید بود .

کارشناسان اقتصادی معتقدند برای سرمایه گذاری یکی از بهترین مناطق بخصوص در ایران و برای سرمایه گذاران ایران جزیره زیبای کیش می باشد. ثبت شرکت در جزیره زیبای کیش یعنی شروع یک موفقت پایدار و آغاز یک حرکت برای ورود هر چه بیشتر و بهتر به بازار های بین المللی . وجود سرمایه های فراوان بکر در منطقه آزاد کیش باعث شده آینده فوق العاده درخشانی برای کیش پیش بینی شود  و در صورت سرمایه گذاری مناسب می تواند به بهترین منطقه در خاورمیانه مبدل شود .

کیش همچنین به دلیل نزدیکی به  مناطق آزاد قشم و چابهار  و امکان مبادلات متعدد با این مناطق از طریق خطوط ارزان قیمت دریایی می تواند پتانسیلی دیگر را رونمایی کند .

در سال های اخیر همچنین به خوبی جزیره کیش به یک منطقه گردشگری پر سود و منفعت برای سرمایه گذاران مبدل شده است .هر ساله تعداد گردشگران به این مناطق افزوده می شود و به عنوان یکی از قطب های گردشگری جنوب کشور خودنمایی می کند .

امضاء تفاهم نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران با اداره گذرنامه و سازمان منطقه آزاد کیش باعث شده تا  ورود و خروج اتباع خارجی به این منطقه بسیار ساده تر شود و برای سهولت بیشتر حتی شعبه ای از ادراه گذرنامه در این جزیره راه اندازی شده است .

در همین راستا واحد های بانکی و مالی مستقر در منطقه آزاد کیش نیز طبق دستور العمل ها ی اجرایی عملیات پولی و بانکی  در مناطق آزاد عمل نموده  و در خصوص کارمزد ، نرخ خرید و فروش ارز ، سود تسهیلات اعطایی  و .. مطابق با شرایط عرضه و تقاضا  در بازار مناطق آزاد بوده و آزاد محاسبه می شود . بنابر این با تبعیت  از این دستورالعمل ها و مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می توان بانکی د راین جزیره به ثبت رساند که همراه با شمارکت افراد خارجی بوده و حتی می توانید با مشارکت 100 درصدی ایرانی و یا خارجی بانک خود را به بهره برداری برسانید .

ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش مستلزم دریافت جواز تاسیس و پروانه بهره برداری از این منطقه می باشد . تشریفات اداری و گمرکی این منطقه و استفاده از معافیت ها و خدمات مناطق آزاد دقیقا در این منطقه اجرایی و فرصت بسیار خوبی را برای علاقمندان به سرمایه گذاری و ثبت یک شرکت تجاری و یا موسسه غیر تجاری را فراهم نموده است .

کارت های بازرگانی منطقه آزاد کیش هم به دو صورت صادر می شوند . کارت های بازرگانی زرد رنگ که متعلق به همه اشخاص حقوقی و حقیقی درخواست کننده می باشد و یا کارت بازرگانی کیش که آبی رنگ بوده و مخصوص صاحبان صنایع و پروژه های عمرانی می باشد .

انواع قالب های ثبتی را می توان در جزیره زیبای کیش به ثبت رساند  و هیچ محدودیتی برای ثبت شرکت در این منطقه وجود ندارد . عموم شرکت ها و موسساتی که در سایر نقاط ایران مشغول فعالیت می باشند هم می توانند با ثبت یک شعبه ویا نمایندگی در این مناطق اقدام نمایند . همچنین می توانند یک شرکت تابعه در قالب شرکت سهامی خاص و یا با مسئولیت محدود برای ارائه خدمات این شرکت ها و استفاده از شرایط حاکم در این مناطق تاسیس نموده و ضمن اداره شرکت اصلی خود با مدیریت این شرکت هم به سود و منافع بسیار زیادی در این مناطق دست پیدا کرده و حتی در زمنیه واردات و صادرات نیز شرکت اصلی و یا مادر خود را پستیبانی نمایند .

به همین منظور دو شرکت بسیار پر طرفدار در منطقه آزاد کیش که بیش از سایر شرکت ها به ثبت می رسند  شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود می باشند . نحوه ثبت شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود مطابق با سایر نقاط دیگر کشور می باشد و تنها باید مدارک و مستندات کمی متفاوت برای ثبت ارائه شود . البت هسرعت ثبت شرکت در این منطقه هم نسبت به مناطق شهری دیگر بالاتر می باشد . شعبه ثبت شرکت در این جزیره دایر بوده و نماینده سازمان ثبت اسناد و املاک ایران در این شعبه اقدام به ثبت شرکت با توجه به درخواست متقاضیان خواهد نمود .

اما برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در جزیره زیبای کیش مدارک زیر مورد نیاز می باشد :

 • اساسنامه شرکت در دو نسخه به همراه امضاء کلیه شرکا ء
 • شرکت نامه در دو نسخه با امضاء کلیه شرکا ء
 • تقاضانامه در دو نسخه با امضاء کلیه شرکا ء
 • صورتجلسه مهر و امضاء شده کلیه شرکاء در دو نسخه به همراه امضاء مدیران ارشد .
 • کپی مدارک شناسایی کلیه شرکاء و مدیران شرکت
 • اراه اصل و کپی آگهی روزنامه
 • تقویم نامه برای سرمایه غیر نقدی تایید شده توسط شرکاء
 • مجوز فعالیت اقتصادی صادر شده توسط مدیر بازرگانی
 • یک برگ تاییدیه مربوط به پرداخت هزینه های ثبت شرکت و درج آگهی
 • اگر فرآیند ثبت توسط وکیل شرکت پیگیری می شود باید وکالتنامه او نیز تسلیم شود .

همچنین در خصوص ثبت شرکت سهامی خاص در منطقه آزاد کیش مدارک زیر مورد نیاز می باشد :

 1. اساسنامه ، اظهارنامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین هر کدام در دو نسخه و به همراه امضاء کلیه سهامدارن و مدیران شرکت. البته صورتجلسه باید به امضاء بازرسین نیز رسیده باشد .
 2. صورتجلسه اولین جلسه هیئت مدیره به انضمام امضاء کلیه مدیران
 • کپی مدارک شناسایی کلیه مدیران ، سهامداران و بازرسان
 1. آگهی روزنامه رسمی
 2. گواهی دال بر سپرده شدن حداقل 35% از سرمایه اولیه
 3. مجوز فعالیت اقتصادی که توسط مدیر بازرگانی صادر شده است .
 • اگر تمام یا قسمتی از سرمایه بصورت غیر نقدی تامین شده باشد باید تقویم نامه سرمایه غیر نقدی که توسط کارشناس رسمی دادگستری آماده شده است ارائه شود .
 • تاییدیه پرداخت هزینه های ثبت شرکت و درج آگهی روزنامه
 1. ارائه وکالتنامه وکیل درصورتیکه فرآیند ثبت توسط وکیل پیگیری می شود .

 

واحد ثبتی پس از درج محتویات اظهار نامه یک نسخه از آن را برای واحد ذی ربط در سازمان ارسال و مراتب تاسیس شرکت را برای درج در روزنامه رسمی به هزینه متقاضی به روزنامه مربوطه اعلام می دارد .

بهتر است برای صرفه جویی در زمان و هزینه های خود و برای اطمینان بهتر در خصوص قوانین و مقررات ثبتی حقوقی و قانونی شرکت و عدم انجام دوباره کاری های معمول با مشاورین و کارشناسان متخصص ثبت شرکت و ثبت برند نوبلهمراه شوید .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید