• خانه
  • وبلاگ
  • آیا با انواع رتبه در رتبه بندی شرکت ها آشنایی دارید ؟

آیا با انواع رتبه در رتبه بندی شرکت ها آشنایی دارید ؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

رتبه بندی شرکت معیاری است که به تعیین کیفیت و کمیت شرکت ها وشناخت توانایی آنها برای مصرف کنندگان و رقابت بین شرکت ها چند سالی است که از طرف معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری باب شده  و به شدت توسعه یافته است .

به لحاظ تقسیم بندی معاونت فنی و عمران استانداری دو دسته شرکت وجود دارند . شرکت های پیمانکاری و شرکت های مشاوره ای .شرکت های پیمانکاری در 5 گرید رتبه بندی می شوند که به ترتیب بهترین رتبه یا همان 1 متعلق به بهترین شرکت ها و پائین ترین گرید مربوط به شرکت های با گرید 5 می باشد. شرکت های مشاوره ای نیز به ترتیب به سه دسته تقسیم می شوند که بالاترین و بهترین ها رتبه یک و پائین ترین ها رتبه 3 را میگیرند .

اما برای اینکه شرکتی بتواند رتبه خود را افزایش دهد و یا رتبه ای مناسب برای خود دست و پا کند باید حداقل های تعریف شده در آئین نامه ها و قوانین مربوطه را داشته باشد . برای شرکت های پیمانکاری  داشتن نیروهای فنی و مهندسی با مدارک تحصیلی و توانایی های مرتبط در بین اعضاء هیئت مدیره یکی از پارامتر های بالا بردن رتبه محسوب می شود در حالی که برای شرکت های مشاوره ای داشتن نیروهای فنی و مهندسی مرتبط و همچنین زیر ساخت ها و تجهیزات مناسب از مهم ترین این پارامتر ها می باشد .

اما برای بالا بردن رتبه شرکت تنها داشتن نیروهای فنی و با مدارک تحصیلی مرتبط کفایت نمی کند. موارد زیادی هستند که می توانند یک شرکت را به بهترین رتبه رسانده و توانایی قدرت شرکت را نسبت به سایر رقبا بالا تر ببرند مانند سابقه کاری ، توان اجرایی ، میزان سرمایه و …

برای اینکه بتوانید در کمترین زمان به بهترین رتبه و جایگاه مناسب برای شرکت خود دست یابید بهتر است همین امروز برای دریافت رتبه مناسب شرکت خود اقدام نمایید . برای این منظور می توانید بر روی تخصص همکاران ما حساب کنید .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید