برند ، علامت تجاری ، آرم یا لوگو ؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

شاید تا به حال این سئوال برای شما هم پیش آمده باشد که تفاوت بین برند ، علامت تجاری ، آرم و لوگو در چیست ؟ تفاوتی ندارد تمامی این اسم ها دارای یک معنی هستند . برند (brand) یک کلمه انگلیسی است که با نام های علامت تجاری ، آرم ، لوگو و … تعریف شده و در برخی از سایت ها به اشتباه میان آنها تعاریف مجزایی ارائه شده است.

برند ، لوگو ، علامت تجاری ، آرم و … همگی به معنی نشان تجاری یک فرد حقیقی و یا حقوقی می باشند که در تلاش هستند ضمن ایجاد تمایز بین کالاها و محصولات  و خدمات شرکت صاحب برند از سایر شرکت ها بر روی افکار و ذهن مشتریان نیز اثر گذاشته و آنها را برای استفاده از محصولات و خدمات شرکت ها ترغیب نمایند . مهمترین هدف از ساخت این نشان های تجاری معرفی ایده و تفکرات صاحب برند به جامعه مصرف کننده این برند می باشد . مفهومی که در این برند نهادینه می شود می تواند برای جذب مشتریان بسیار تاثیر گذار باشد.

پس تفاوتی ندارد که نشان تجاری شما چه نامیده شود ، آنچه اهمیت دارد تاثیر برند و کسب شهرت نشان تجاری شما برای محصولات و خدمات شماست. باید مفهوم و ایده شرکت را منعکس کنند و رضایت مشتریان را جلب نمایند .

البته نشان تجاری با شکل تجاری متفاوت است و هر دو یک معنی ندارند . شکل تجاری به نوع طراحی یک محصول و یا بسته بندی آن اشاره دارد. انواع بطری ها و شیشه های نوشیدنی و ترشیجات و جعبه های بسته بندی شکلات های مختلف به عنوان شکل تجاری شناخته می شوند. شکل تجاری نیز مانند برند یا علامت تجاری باید ثبت شود  و فرآیند ثبت آن با آرم و لوگو تفاوتی ندارد .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید