شرکتهای خدماتی و نحوه ثبت آنها

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

شرکت های خدماتی رساننده خدمتی به شرکت یا شرکت های مختلف بوده و در انواع موضوعات مختلف بوجود می آیند. این شرکت ها با استفاده از نیرو های خبره و کارآزموده در موضوعات ثبتی خود نیاز به برآورده شدن خدمتی را برای برخی دیگر از سایر شرکت ها و یا برای اقشاری از مردم بر عهده دارند .

این شرکت ها بسته به  توانایی نیروهایشان و دامنه ثبت شرکتشان می توانند در یک تا چند موضوع فعالیت داشته باشند . شرکت های نظافتی ، تاسیساتی ، خدمات فنی و مهندسی ،  تعمیرات و نگهداری و … از انواع این شرکت ها می باشند .

ثبت شرکت های خدماتی بعضاً نیازمند اخذ مجوز معتبر اولیه از نهادهای ذی ربط خود را دارد . مانند شرکت های خدماتی چاپ و تکثیر و حمل و نقل که به ترتیب باید از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و پایانه های باربری و یا مسافر بری ابتدا مجوز فعالیت صادر شود و سپس مراحل بعدی ثبت شرکت انجام شود . ولی در بسیاری از شرکت های خدماتی دیگر نیازی به دریافت مجوز اولیه نیست و می توان بدون این مجوز مراحل ثبت شرکت را تا انتها انجام داد .

برای ثبت شرکت های خدماتی یا باید شرکت در قالب سهامی خاص ثبت شود و یا با مسئولیت محدود . ضمن اینکه موضوع ثبت آنها همگی بازرگانی خواهد بود هر چند تفاوتی ندارد که چه فعالیتی شرکت می خواهد داشته باشد . برای ثبت شرکت سهامی خاص خدماتی باید ابتدا موضوع تعیین شود و سپس حداقل 3ه نفر سهامدار با 100 هزار تومان سرمایه وجود داشته باشدو در صورت نیاز مجوز دریافت شده و سایر مدارک و سمتندات فراهم شود تا شرکت را بتوان ثبت کرد.

برای ثبت شرکت خدماتی با مسئولیت محدود هم باید دو نفر به عنوان شریک ، 100 هزار تومان سرمایه اولیه ، مجوز احتمالی و سایر مدارک مورد نیاز باید ارائه و فرآیند ثبت طی شود.

بهتر است برای ثبت شرکت خدماتی در هر موضوعی ابتدا با مشاورین حرفه ای در این زمینه مشورت نمایید .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید