• خانه
  • وبلاگ
  • چرا باید نام شرکت را قبل از انتخاب ، استعلام کرد ؟

چرا باید نام شرکت را قبل از انتخاب ، استعلام کرد ؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

تعیین نام برای شرکت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تا جایی که این نام برای موفقیت در بازاریابی و ثبت برند و علامت تجاری و تاثیر بر افکار جامعه  مستقیما تاثیر گذار خواهد بود. اما با توجه به ثبت اسامی بسیار زیاد بخصوص در سال های اخیر در سامانه ثبت نام شرکت ها در اداره ثبت شرکت و ضرورت پیروی از قوانین و وجود محدودیت های زیاد انتخاب نام مناسب به یک دغدغه جدی تبدیل شده است.

بهترین راه برای اطمینان از نام انتخاب شده و حتی گرفتن ایده برای تعیین نام شرکت استعلام نام های مورد نظر می باشد. برای این منظور باید از طرق زیر عمل نمود :

  • مراجعه به سامانه اطلاعاتی شناسه ملی اشخاص حقوقی، این سامانه در اختیار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد  و تمامی اسم های شرکت ها و اشخاص حقوقی مربوط به ارگان ها وشهرداری ها در این سامانه ثبت شده  است . البته برای این کار باید شماره ثبت ، شناسه ملی و یا نام شخصیت حقوقی را وارد نمایید و جستجو کنید . که البته با توجه به اینکه شما تازه می خواهید نام انتخاب نمایید و شماره ثبت و شناسه ملی ندارید بهترین گزینه وارد کردن نام شخصیت حقوقی است . نا م های منتخب خود را بصورت جداگانه در این فیلد وارد نموده و جستجو کنید . اگر نامی مطابق با آن در این سامانه ثبت شده باشد برای شما نمایش داده می شود .
  • با استفاده از سایت اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور، در این سامانه قسمتی به نام آگهی های قانونی وجود دارد . از طریق این گزینه می توانید نام و اطلاعات خواسته شده دیگر را وارد کرده و جستجو کنید . اگر اسمی قبلا ثبت شده باشد و مراحل آگهی رسمی را پشت سر گذاشته باشد در این سامانه ثبت شده است .توجه کنید که ممکن است نام انتخابی شما ثبت شده باشد ولی هنوز آگهی نشده باشد .
  • سومین و مطمئن ترین راه استفاده از تخصص مشاورین و متخصصین ما می باشد. آنها با توجه به شناخت و ارتباطات خود به راحتی می توانند نام های منتخب شما را استعلام نموده و امکانسنجی ثبت نام شرکت شما را به شما اطلاع دهند .

 

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید