ضرورت انتخاب نام مناسب برای شرکت

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

هر چند همه خوب می دانند که برای هر فعالیتی در اقتصاد کشور باید نامی داشته باشند و با این نام خود را معرفی نمایند . اما لزوم انتخاب نام را شاید همه بخوبی درک نکرده و یا اطلاع دقیقی از آن ندارند.

همانطور که تعیین نام برای هر فرد بسیار حائز اهمیت است تعیین این نام برای اشخاص حقوقی نیز از اهمیت کمتری برخوردار نیست. بسیار شاهد بوده ایم که افرادی پس  از اینکه به سن اجتماعی و بلوغ می رسند از نامی که برای آنها انتخاب شده گله مند هستند و یا برخی اقدام به تغییر نام خود می دهند. اشخاص حقوقی و یا شرکت ها نیز بزرگ می شوند. آنها نیز سن بلوغ و خود نمایی خواهند داشت پس برای انتخاب نام آنها باید به خوبی دقت شود .

نام یک شرکت بر اساس موضوع فعالیت ، گستره جغرافیایی فعالیت ، محل ثبت  ؛ نوع اساسنامه ، نوع سرمایه  ، نفرات موسس ، سرمایه ای بودن و یا تضامنی بودن و … باید انتخاب شود. عنوان شرکت باید بخوبی شرکت را از سایر شرکت ها و رقبا تمایز ببخشد . نام انتخابی شرکت برای ساخت برند و موفقیت آن نیز تاثیر مستقیم دارد . یک نام خوب می تواند واسطه ای مناسب برای بازاریابی شرکت باشد . نبایدبرای تعیین نام فقط بواسطه سلیقه عمل شود ، نام شرکت باید تاثیر بر افکار جامعه بخوبی بگذارد و مشتریان را به سمت شرکت سوق دهد .

بر اساس تجارب شرکت های موفق بخوبی این موضوع مشهود می شود. اگر به نام های شرکت های موفق و پر آوازه دقت نمایید جملگی تاثیر گذار و با زکاوت و تیز هوشی انتخاب شده اند . دقت نمایید هرگز برای انتخاب نام شرکت عجله جایز نیست.

انتخاب نام مناسب برای شرکت این روز ها به یک مشکل جدی مبدل شده است . حجمه شرکت های ثبت شده در سال های اخیر و وجود محدودیت ها و قوانین و مقررات بعضا سختگیرانه این انتخاب را بسیار مشکل کرده است . مثلا حتی با انتخاب بهترین نام برای شرکت اگر دقت نشود و این نام قبلا ثبت شده باشد نمی تواند ثبت شود . بنابر این توصیه می شود برای اطمینان خاطر از اسمی که انتخاب می نمایید قبلا از طرق مجاز و مطمئن نام انتخاب شده خود را استعلام نمایید .برای این منظور بهترین راه استفاده از تخصص مشاورین این حوزه می باشد زیرا ممکن است سامانه های در دسترس شما به روز نبوده و اطلاعات غلط بدهند .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید