• خانه
  • وبلاگ
  • تکلیف شرکت هایی که فعالیتی ندارند برای مالیات چیست ؟

تکلیف شرکت هایی که فعالیتی ندارند برای مالیات چیست ؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

همیشه یکی از موضوعاتی که ذهن صاحبان شرکت را به خود مشغول می کند مالیات شرکت های آنها می باشد. هر ساله باید بر اساس کارکرد مالی سال قبل خود حسابرسی شده و میزان مالیاتی را که اداره دارایی برای آنها مشخص می کند بصورت های مختلف پرداخت نمایند.

اما تکلیف شرکت هایی که فعالیتی ندارند و یا در سال مالی قبل خود فعالیتی را انجام نداده و حتی به جای سود ضرر هم داده اند چیست ؟

این یک الزام است که همه صاحبین شرکت ها هر ساله دفاتر پلمپ مالیاتی خود را از اداره دارایی دریافت نموده وآن را مطابق با دستور العمل ها تکمیل نمایند . اما شرکت ها تنها بر اساس درآمدشان مالیات پرداخت خواهند کرد و نه به خاطر گردش مالی که عموما هم با ضرر  همراه بوده است. حتی شرکت هایی هم که فعالیتی نداشتند و عملا شرکت متوقف و یا در حالت تعلیق باشد هم باید سر موعد خودشان دفاتر پلمپ را تهیه کرده و بدون اینکه چیزی در آن بنویسند آن را در زمان مورد نظر تحویل دهند. این موضوع هیچ هزینه ای برای شرکت ندارد و مالیاتی هم برای آنها در نظر گرفته نمی شود .

پس دریافت دفاتر الزامی است هر چند چیزی در آن نوشته نشده و بدون اطلاعات درج شده در آن تحویل داده شود. البته اگر خلاف این موضوع به اثبات برسد شرکت متخلف خواهد بود و مالیات آنها بصورت برآوردی محاسبه خواهد شد که قطعا در این حالت شرکت ضرر خواهد کرد. ضمن اینکه تخلف صورت گرفته هم بصورت قانونی پیگیری خواهد شد و جریمه های قانونی خود را خواهد داشت .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید