• خانه
  • وبلاگ
  • آیا تا به حال با مفهوم مدیریت علامت تجاری آشنایی داشته اید

آیا تا به حال با مفهوم مدیریت علامت تجاری آشنایی داشته اید

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

تنها طراحی و ایجاد یک برند یا علامت تجاری نمی تواند تضمنی برای موفقیت شرکت به همراه داشته باشد . پس از خلق یک علامت تجاری باید این علامت مدیریت شود تا به خواسته شرکت نائل شود. اما مفهوم مدیریت برند و یا علامت تجاری چیست ؟

مدیریت یک علامت تجاری  یعنی استفاده از تکنیک ها و روش هایی برای بازاریابی یک محصول یا خدمت ویژه و یا بازاریابی برای  خطوط تولید و یا خود علامت تجاری که با هدف بالا بردن افزایش ارزش قابل  درک محصولات  برای مشتریان انجام می شود .

امروزه تمامی بازاریابان حرفه ای به علامت تجاری محصولات مختلف با نگاه ویژه ای تمرکز دارند . انها در بطن علامت تجاری به دنبال تعهد و مفهوم ضمنی آن می گردند  . چنانچه این تعهد متضمن سطح مورد انتظار مشتریان از نظر کیفی و کمی باشد و بتواند این تعهد را اثبات نماید و در واقع مفهوم قابل دفاعی داشته باشد این برند همان برند مورد انتظار انها است. بازاریابان حرفه ای با شناخت برند های مختلف بر روی آنها سرمایه گذاری می کنند و نه تنها خود به سود مورد نظرشان دست پیدا می کنند که باعث افزایش اعتبار و فروش محصولات شرکت به واسطه سطح کیفی خوب برند انها می شوند .

در واقع مدیریت یک برند تجاری یعنی تلاش برای انتشار مفهوم برند و القاء حس درونی برند به مشتریان.  مدیریت برند یعنی ارتباط دادن تعهد برند با خواسته مشتریان .یعنی استفاده از نقاط قوت علامت تجاری برای دادن ارزش افزوده بیشتر به محصولات و خدمات . اما همه این تلاش ها تنها در سایه  متعهد بودن به تعهد برند توسط شرکت حاصل خواهد شد. به یاد داشته باشید برندی موفق خواهد شد که نه تنها تعهد و مفهوم ارزشمندی دارد بلکه این تعهد و مفهوم در عمل و واقعیت نیز وجود دارد و یک هم پوشانی درست بین انها است .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید