چگونگی دریافت دفاتر پلمپ مالیاتی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

طبق قوانین جدید در اداره ثبت شرکت ها برای  دریافت دفاتر پلمپ مالیاتی دیگر الزامی به مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکت ها نمی باشد . این فرآیند باید اینترنتی انجام پذیرد . برای انجام اینکار ابتدا باید اظهارنامه پلمپ دفاتر در سایت ثبت شود  که در این خصوص باید مشخصات کلی شرکت مانند نام ، نام مدیر عامل ، شماره ثبت و  شناسه ملی  و … به همره فیش پرداخت ثبت اظهارنامه وارد شود و سپس از اطلاعات وارد شده پرینت دریافت گردد . این مشخصات به همراه سایر مدارک مورد نیاز مانند مدارک شناسایی مدیرعامل توسط پست سفارشی برای اداره دارایی ارسال شود . البته آدرسی نیز از شما در سایت دریافت می شود که باید اطلاعات ادرس واقعی و صحیح باشد چرا که پس از بررسی مدارک و صحت آن و آماده شدن دفاتر ، دفاتر به این آدرس ارسال می شود .

اخذ دفاتر پلمپ مالیاتی برای تمامی شرکت ها و فعالان اقتصادی الزامی است . این دفاتر باید بصورت دقیق و خوانا و با قید تمامی صورت حساب هاب مالی خرید و فروش و بدون خط خوردگی و مخدوش شدن تکمیل گردد. اگر این موارد رعایت نشود و یا آدرس  اعلام شدده صحیح نباشد و دفاتر ارسالی برگشت بخورد تخلف محسوب خواهد شد .

مورد دیگری که باید حتماً رعایت شود زمان دریافت دفاتر پلمپ مالیاتی است . دفاتر پلمپ مربوط به سال آینده باید تا پایان سال جاری دریافت شود. مثلا دفاتر مربوط به سال 96 باید تا پایان اسفند 95 دریافت شود . زیرا با شروع سال 96 دفاتر این سال دیگر چاپ نمی شود و حتی اولین روز فروردین 96 دفاتر سال 97 چاپ می شود .

توصیه می شود برای دریافت دفاتر حتماً از ماه های قبل از اسفند برای این کار استفاده شود. معمولا اسفند ماه شلوغ ترین روزهای چاپ دفاتر را دارد و ممکن است زمان برای دفاتر شما نباشد و نوبت به شما نرسد.

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید