وظایف سازمان ثبت اسناد و املاک ایران

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

وظایف سازمان ثبت اسناد و املاک ایران

سازمان ثبت اسناد و املاک ایران یک سازمان تماماً دولتی زیر نظر قوه قضائیه می باشد. این سازمان از دو معاونت اصلی تشکیل شده و گاهاً به دلیل اینکه فرآیند ثبت شرکت را انجام می دهد با اداره ثبت شرکت ها اشتباه گرفته می شود. در حالی که اداره ثبت شرکت ها یکی از زیرمجموعه های اصلی و وظایف اصلی سازمان ثبت اسناد و املاک ایران می باشد.

سازمان ثبت اسناد و املاک ایران در چهار شاخه اصلی فعالیت می نماید که به اختصار به شرح زیر می باشند :

  • تمامی املاک و مستغلات در صورت خرید و فروش باید برای طی فرآیند ثبت جدید و به نام صاحب جدید زدن  از طریق این سازمان اقدام نمایند .
  • انواع اسناد رسمی و دارایی های حقوقی افراد حقیقی و حقوقی که دارای ارزش  و اسناد حقوقی می باشند مانند خودرو ، موتور سیکلت  و.. باید در این سازمان ثبت شوند.
  • تمامی شرکت ها در انواع مختلف و همچنین علامت های تجاری و اختراعات و طرح های صنعتی باید توسط زیر شاخه هامی اصلی این سازمان به ثبت رسیده و حمایت شوند .
  • ثبت اسناد رسمی مربوط به ازدواج و طلاق.

سازمان ثبت اسناد و املاک ایران در اصل هر گونه سند حقوقی و اسناد رسمی که به لحاظ قانونی و حقوقی دارای ارزش می باشند را به ثبت می رساند تا ضمن حمایت از دارندگان و مالکین این اسناد بتواند در زمان های مورد نیاز از اطلاعات آنها نیز استفاده نمایند. اطلاعاتی همچون آمار ازدواج و طلاق ، آمار ثبت شرکت ها و برند های تجاری و …

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید