ثبت برند چقدر هزینه دارد

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.50 (تعداد رای 1)

ثبت برند چقدر هزینه دارد ؟

برند یا علامت تجاری از جمله مزایای یک شرکت موفق  می باشد و در صورتیکه بتواند برند خود را بخوبی مدیریت نماید می تواند با برند خود به شهرت زیادی دست یابد. اما بسیاری از افراد به دلیل ترس از هزینه های ثبت برند از این کار روی برگردانند و از تمامی خطرات و ریسک های آن غافلند.

برند ها در طبقات مختلفی دسته بندی می شوند و بسته به موارد زیادی ثبت آنها قیمت های مختلفی  خواهد داشت. مواردی که در تعیین هزینه ثبت برند موثر است زیاد هستند ولی از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

فارسی و یا انگلیسی بودن برند ، داخلی و یا خارجی بودن ثبت برند ، بزوم ثبت بین المللی برند ، مبدا ثبت برند ، حقیقی و یا حقوقی بودن برند ، اختصاصی و یا جمعی بودن برند و…

ثبت برند در 45 طبقه مربوط به دسته بندی کالا و خدمات دسته بندی و به ثبت می رسد و هر چه طبقات بیشتری انتخاب شود هزینه ثبت آن نیز بیتشر خواهد شد . این طبقاتی در زمینه ای مختلف از جمله موارد خدماتی  مانند موسیقی ، بهداشت  و آموزشی و یا تولیدی مانند تولیدات فنی  و مهندسی و … وجود دارند .

برآورد زیر برای اشخاص حقوقی که تقریبا نسبت به افراد حقیقی هزینه دو برابری را برای ثبت باید پرداخت نماید آماده شده و در ضمن دقیق نیست .

مثلا هزینه ثبت اظهار نامه حدود بیست هزار تومان ، ثبت نهایی یکصدو بیست هزار تومان و انتشار آگهی در روزنامه در دو نوبت  حدود پنجاه هزار تومان برآورد می شود. البته هزینه حق الثبت و وکیل و رفت و آمد و … را نیز باید به آن اضافه کرد که مبلغی نهایتا دو میلیون تومان  را می شود تخمین زد.

اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هایتان برای ثبت برند و علامت تجاری هستید حتما از مشاورین خبره مشاوره بگیرید . آنها راه های خوبی برای کم کردن هزینه ثبت را می دانند .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید