ثبت شرکت در ترکیه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

ترکیه یکی از کشور هایی بوده که همواره مورد توجه تجار و بازرگانان ایرانی بوده و بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی به دنبال پیدا کردن راهی برای تجارت در این کشور  و پرداختن به مبادلاتی سود آور با این کشور و یا از طریق این کشور بوده اند . بی شک بهترین راه برای اینکه بتوانید از بازار های ترکیه و مبادلات این کشور با سایر کشور های بدون محدودیت و مشکلات رایج در ایران برخوردار باشید داشتن یک شخصیت حقوقی در این کشور می باشد .

وقتی شرکتی در ترکیه ثبت می کنید می توانید با سایر مشتریان و کشور هایی که در ایران نمی توانید به دلایل مختلف مانند تحریم ها  با آنها رابطه تجاری داشته باشید به راحتی جزء مشتریان و طرف های تجاری خود قرار دهید .همچنین دسترسی به بازار های موارد اولیه و کالاها و ماشین آلات مورد نیاز در این کشور راحت تر می باشد. ضمن اینکه هر گونه فعالیت تجاری در کشور ترکیه حتی باز کردن یک مغازه هم نیازمند ثبت شرکت می باشد .

در کشور ترکیه عموما شرکت های مختلفی وجود دارند که بیشتر انها تحت قوانین این کشور فعالیت نکرده و شخصیت قانونی درستی ندارند ولی چند نوع شرکت با شخصیت حقوقی و معتبر هم در این کشور وجود دارند که مورد پیشنهادی ما به شما یکی از این نوع شرکت ها می باشد:

  • شرکت با مسئولیت محدود

رایج ترین نوع شرکت قانونی در ترکیه می باشد که بیش از 90 درصد ایرانی ها هم این نوع شرکت را در ترکیه به ثبت می رسانند . این نوع شرکت باید حداقل با یک و حداکثر با 50 شریک در ترکیه ثبت شود و مسئولیت بدهی ها و دیون افراد به  شرکت تا اندازه سرمایه شرکا می باشد . برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه باید حداقل 5000 لیره ترک سرمایه برای شرکت در نظر بگیرید .

  • شرکت سهامی ( خاص  عام )

حداقل 5 فرد حقیقی و یا حقوقی می توانند شرکت سهامی در ترکیه ثبت نمایند . میزان تعهدات این افراد تا میزان سهام آنها می باشد .شرایط این نوع شرکت ها با شرکت های سهامی ایران چندان تفاوتی ندارد . تنها تفاوت ان تعداد نفرات ثبت کننده شرکت است که در ایران 3 و در ترکیه 5 نفر می باشد و در جلسات مجمع این شرکت ها هم باید در ترکیه یک نماینده از وزارت بازرگانی ترکیه حضور داشته باشد .ضمنا تعداد سهامداران در شرکت سهامی خاص در ترکیه باید زیر 250 نفر و در شرکت های سهامی عام در ترکیه باید بیش از 250 نفر باشند .

  • شرکت تضامنی

این شرکت ها با عنوان مخصوص و با شراکت حداقل دو نفر شریک ضامن در ترکیه به ثبت خواهند رسید . در این نوع شرکت ها تمام مسئولیت شرکت با شرکا ضامن می باشد و هر یک به تنهایی باید جوابگوی کل تعهدات شرکت دقیقا مانند شرکت های تضامنی در ایران باشند .

  • شرکت های مختلط

شرکت های مختلط با شراکت نفرات ضامن و نفرات سهامی یا با مسئولیت محدود به ثبت می رسند . مسئولیت این شرکت ها با شریک ضامن می باشد و سایر شرکا تا میزان سرمایه خود مسئول می باشند .

  • موسسات مالی (صرافی)

موسسات مالی ترکیه باید در قالب شرکت سهامی باشد . برای ثبت این موسسات هم باید از مراجع قانونی ترکیه مجوز دریافت شود .

برای ثبت شرکت در ترکیه باید مستندات قانونی دقیقا مطابق با قوانین این کشور تهیه و هزینه های مورد نیاز در زمان های اعلام شده پرداخت شوند . پروسه ثبت شرکت در این کشور خیلی طولانی نیست و در صورت داشتن مدارک و مجوزهای احتمالی نهایتا ظرف مدت یک هفته می توانید شرکت خود را ثبت  نماید.

برای ثبت شرکت در ترکیه با تکیه بر دانش و توانایی های کارشناسان و متخصصین ثبت شرکت و ثبت برند نوبل نیازی به نگرانی نیست .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید