چرا باید شرکت سهامی خاص ثبت کرد ؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

بسیاری از علاقمندان ثبت شرکت و پیدا کردن شخصیت حقوقی همواره در نوع انتخاب قالب برای شرکت خود مردد بوده و نمی دانند کدام نوع شرکت برای فعالیت و موضوع شرکت آنها مناسب تر است  که این مقوله می تواند در خصوص شرکت سهامی خاص به آنها دیدگاه بهتری بدهد .

شرکت های سهامی خاص از نوع شرکت های سهامی و سرمایه ای می باشند که سرمایه به عنوان اعتبار شرکت در این شرکت ها حرف اول را خواهد زد . یعنی هر چه بیشتر توان مالی و اندوخته سرمایه ای در شرکت وجود داشته باشد به همان میزان توانایی شرکت برای ورود به بازار های جدید و یافتن پروژه ها و عقد قرارداد های بهتر هم بالاتر خواهد رفت . البته تخصص و دانش در این شرکت ها اهمیت به مراتب بالاتری خواهد داشت و توانایی این شرکت ها را به شدت اثبات خواهد کرد.

هر چند در ابتدا تنها 100 هزار تومان برای ثبت شرکت سهامی خاص سرمایه لازم باشد ولی با استناد به مطلب بالا هر چه سرمایه بیشتر باشد توان رقابتی شرکت بالاتر خواهد رفت و در مناقصات و مزایده هایی که حداقل های تعیین شده در آنها حداقل سرمایه لازم برای شرکت های خواهان حضور در این شرایط را تعیین کرده اند می تواند برای شرکت هایی که سرمایه بیشتر را دارند را فراهم نمایند . در همین راستا چه بسیار شرکت هایی که به دلیل تخصص و دانش های بالای خود توانسته اند حتی با سرمایه کم پروژه ها و قرارداد های ارزشمندی را داشته باشند و خیلی زود به خواسته ها و سود  مورد نظرشان دست یافته اند . پس وجود تخصص و دانش  به همراه سرمایه لازم در شرکت های سهامی خاص برگ برنده این شرکت ها و دلیل اصلی پیروز و کامیابی شرکت های سهامی خاص می باشد .

سرمایه مورد نظر در این شرکت ها بصورت سهامی می باشد . به این صورت که حداقل سه نفر به عنوان موسس اولیه باید وجود داشته باشند و این سه نفر حداقل میزان سرمایه ای را با هم توافق نموده و تادیه نمایند . پس از تادیه این سرمایه باید سرمایه فراهم شده بصورت سهامی تعریف شده در قطعات کوچک بین تامین کنندگان سرمایه و به اندازه میزان سرمایه شان تقسیم شود و از این پس موسسن و شرکا شرکت های سهامی خاص را سهامدار می نامند و میزان سرمایه آنها را با سهام تعریف می کنند .

هر چه سهام ، سهامداران بالاتر و بیشتر باشد مسئولیت بیشتری هم بر عهده فرد سهامدار  می باشد و بر عکس هر چه سهام کمتری داشته باشد مسئولیت کمتری هم در شرکت خواهد داشت . پس میزان مسئولیت هر فرد در شرکت هایسهامی خاص به نسبت میزان سهام و یا همان سرمیاه تعیین می شود . منظور از مسئولیت این است که شرکت ها ممکن است در برهه ای از زمان دچاتر خسران و یا حتی ورشکستگی شوند و این باعث به وجود آمدن دیون و بدهی های برای شرکت می شود و این تنها مختص شرکت های سهامی خاص نیست و همه شرکت ها در همه نوع قالبی این مسئولیت را به نحوی تعیین کرده اند . بنا بر این در صورت وجود چنین شرایطی هر کدام از سهامداران تا میزانی که سهام دارند باید پاسخگو دیون و بدهی ها باشند و خوبی این موضوع در این است که دیگر لازم نیست از اموال شخصی خود برای جبران بدهی ها و دیون شرکت استفاده نمایند .

از میزان سرمایه ای که برای راه اندازی شرکت آورده می شود باید 35 درصد آن در همان ابتدا در حساب شرکت سپرده شود و گواهی بانکی دال بر سپرده شده این مبلغ به اداره ثبت شرکت ها تسلیم شود . نکته حائز اهمیت همین که تنها این سرمایه را باید موسسین تامین کنند و کسی خراج از موسسین و سهامدارن حق آوردن سرمایه به این شرکت ها و یا کمک مالی و … را به شرکت های سهامی خاص نخواهد داشت .

شرکت های سهامی خاص دامنه و طیف گسترده و بی نهایتی دارند. تقریبا می توان گفت در همه انواع موضوعات می توان این نوع شرکت را تاسیس کرد.  در ایران محبوب ترین نوع قالب ثبتی شرکت ها است و به راحتی و با صرف زمان کوتاهی می توان این نوع شرکت را به ثبت رساند و به دنبال آن فعالیت خود را آغاز کرد .

انواع شرکت های تولیدی اعم از تولید لوازم خانگی ، تولید مواد غذایی ، تولید محصولات مکانیکی ،تولید ابزار آلات و … و همچنین انواع شرکت های مشاوره ای ، خدماتی ، آموزشی ، فناوری و اطلاعات ، پزشکی و پیرا پزشکی ، شرکت های هلدینگ و دانش بنیان و … را می توان به سادگی در قالب شرکت سهامی خاص راه اندازی و به بهر برداری رساند .

برای تعیین نام این شرکت ها هم اصول و قوانین خاصی تعریف شده . مثلا اینکه نباید نام بیگانه و خارجی برای آنها تعریف شود ، عنوان باید در فرهنگ فارسی معنی دار باشد و این معنی و عنوان نباید کلمات نامانوس ، زشت ، خراج از عرف  و غیر قانونی باشد . همچنین برای تعیین نام باید از استفاده از نام های حکومتی و ملی و بین المللی اجتناب شود و بسیاری از جزئیات دیگر .

تعیین نام برای شرکت با در نظر گرفتن 5 عنوان در ابتدا می باشد . یکی از این 5 اسم برگزیده شما برای شرکت انتخاب خواهد شد و در صورتیکه هیچ یک مورد قبول نباشد به شما برای تعیین نام های دیگر اطلاع رسانی خواهد شد . این نام باید سه سیلابه و منحصر به فرد باشد یعنی از نام های دیگر اقتباس نشده باشد . البته استفاده از سیلاب کمتر هم ممکن است به شرط اینکه قبلا همانند آن ثبت نشده باشد .

شرکت های سهامی خاص اختیارات زیادی دارند و تصمیم گیری در این شرکت ها به مراتب ساده تر از شرکت های سهامی عام می باشد . این شرکت ها به دلیل داشتن سهامدار کمتر و تخصصی بودن انعطاف بیشتری دارند و می توانند در هر زمان و بنا بر هر ضرورتی تغییر استراتژی و رویکرد  داده و قرارداد های کوچک و بزرگ را بسته به خواست و توانایی شرکت انتخاب نمایند . این شرکت ها هر چند تنها با سرمایه خود نفرات موسس تشکیل می شوند ولی دتر صورتیکه به خوبی برنامه ریزی و هدف گذاری در شرکت صورت گرفته باشد به راحتی می توانند  نام خود را پرآوازه کرده و به سود و اعتباری بسیار زیاد دست یابند .

ثبت شرکت های سهامی خاص تخصصی و دارای ریزه کاری های قانونی و حقوقی زیادی است . برای این منظور حتما از مشاور استفاده کنید . یکی از بهترین شرکت های حقوقی و مشاوره ای در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند بی شک بنا بر تایید بسیاری از کارشناسان اقتصای و حقوقی ثبت شرکت و ثبت برند نوبل می باشد . این شرکت با توجه به پشتوانه تجربی و کارشناسان و متخصصین به نام و مجرب همیشه برای مشتریان خود بهترین بوده و برای رقبا خود یک الگو . باعث افتخار ما خواهد بود که بتوانیم بریا شما خدمتی انجام دهیم .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید