دلیل محبوبیت شرکت های سهامی خاص

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

شرکت های سهامی خاص  محبوب ترین شرکت در ایران هستند و اغلب افرادی که به دنبال ثبت شرکت  هستند به این نوع قالب شرکت توجه ویژه  و خاصی دارند و همین موضوع باعث شده که بسیاری از علاقمندان به ثبت شرکت بدون اینکه حتی دلیل آن را بدانند در هنگامی که از آنها خواسته می شود قالب شرکت را تعیین کنند بگویند شرکت سهامی خاص . بدون اینکه از مزایای این شرکت مطلع باشند شرکت سهامی خاص را به عنوان برترین نوع  شرکت بدانند .

شرکت های سهامی خاص مشارکت سه نفر را برای تاسیس نیاز دارند . این شرکت ها بسیار وابسته به سرمایه هستند و سرمایه اعتبار اصلی این شرکت ها محسوب می شود. البته برای ثبت اولیه این شرکت ها تنها داشتن یک میلیون ریال کافی است . از این مقدارع هم باید تنها 35 درصد آن نقدا وجود داشته باشد و در حساب شرکت سپرده شود  .

یکی از دلایل شهرت و محبوبیت شرکت های سهامی  خاص سرمایه کم مورد نیاز برای ثبت می باشد . وقتی شما بتوانید تنها با 100 هزار تومان صاحب یک شرکت شوید بسیار وسوسه برانگیز خواهد بود که فعالیت خود را در این قالب ادامه داده و شخصیت حقوقی داشته باشید .

دلیل دوم سهامی بودن شرکت است . به هر میزان که هر کدام از شرکا سرمایه وارد شرکت کند سهام دریافت می کند و این موضوع باعث می شود که میزان دقیق سود و زیان خود را بداند  و  بتواند در هر زمان و با تصویب مجمع عمومی فوق العاده  به راحتی سهام خود را افزایش یا کاهش دهد . مهم تر اینکه هر فرد در این شرکت تنها به همان میزان سهامی که دارد جوابگوی تعهدات شرکت خواهد بود  و نیازی ندارد که از اموال شخصی خود در صورت به وجود آمدن تعهداتی هزینه کند .

شرکت های سهامی خاص قوانین  و مقررات خاص خود را دارند ولی این قوانین چندان قوانین دست و پا گیر و پیچیده ای نیست . هر فرد می تواند تنها با صرف زمان کمی تا حدودی با مقررات حاکم بر این شرکت ها آشنایی پیدا کرده و وظایف خود را بشناسد .

وجود بازرس در شرکت های سهامی خاص اعتماد و شفافیت شرکت را بالاتر خواهد برد و این موضوع باعث می شود که سهامداران از ایجاد طریقه صحیح گردش مالی و انصاف و تخلفات مختلف خود را ایمن بدانند و  سرمایه خود را در معرض خطر و کلاهبرداری ندانند .

شرکت های سهامی خاص تعداد شرکا معمولا کمی دارند .  تشکیل مجامع بسیار ساده تر خواهد بود و تصمیم گیری در سطح این شرکت بسیار راحت تر از برخی دیگر از شرکت ها می باشد .

نقل و انتقال سهام در این شرکت ها تابع قوانین خاص خود می باشد و هر فرد بدون رضایت مجمع عمومی فوق العاده نمی تواند از شراکت سر باز زده و در میان راه پشت شرکت را خالی کند . به همین دلیل سرمایه موجود در این شرکت ها کمتر دچار افت و خیز می شود و ثبات بیشتری در سرمایه شرکت و حواشی آن حاکم است .

هر موضوع تجاری و بازرگانی  و اقتصادی  در این قالب ثبتی به خوبی جواب می دهد . لازم نیست نگران چیزی باشید . هر نوع فعالیتی که دوست دارید انجام دهید را به راحتی می توانید در شرکت سهامی خاص انجام دهید . انواع فعالیت های تجاری و بازرگانی ، تولیدی ، خدماتی ، مشاوره ای ، پزشکی  و پیرا پزشکی  ، مهندسی  ، آموزشی و … را می توانید در این قالب به ثبت برسانید .

لازم نیست شرکا در موارد اجرایی شرکت دخالتی داشته باشند و یا خودشان حتما اقدام به فعالیت در شرکت بکنند . میزان سهام و شراکت هر فرد در شرکت مشخص است و بازرسین و جلسات مجامع و هیئت مدیره می تواند شفافیت لازم را برای شرکا در پی داشته باشد . اما در صورتیکه نیاز باشد در امور اجرایی شرکت کنید این موضوع هم جدای از موضوع شراکت شما باید دیده شود و حقوق و مزایا شما باید جداگانه توسط شرکا تعیین شود و جزیی از وظایف شما نیست .

شرکت های سهامی خاص ابعاد کوچکی دارند ولی در صورت نیاز به راحتی می توانند تا هر اندازه که بخواهند فعالیت خود را توسعه داده و به پیشرفت های مورد نظر مالی و تجاری دست یابند . در قالب این شرکت می توان در بازار داخلی و خارجی فعالیت کرد ، نمایندگی های مختلف تاسیس و یا اخذ کرد ، شعبات متفاوت تاسیس کرد ، از تسهیلات مختلف مالی موسسات مالی و بانک ها استفاده کرد ، میزان سهامدارن را افزایش داد ، موضوع فعالیت شرکت را تغییر داد  و حتی شرکت را بصورت موقتی و یا دائم به ثبت رساند و ده ها مزیت دیگر که با ثبت شرکت سهامی خاص نصیب شما خواهد شد .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید