اهمیت ثبت شرکت در ایران

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

اهمیت ثبت شرکت در ایران تا سال ها پیش برای خیلی از افراد توجیهی نداشت  و اغلب تحصیلکرده ها و افراد متخصص در حوزه های مختلف ثبت شرکت را امری ضروری و لازم نمی دانستند . اما با تخصصی شدن موضوعات فعالیت در کشور و وجود رقبای زیاد و بخصوص رقبای خارجی با عرضه محصولات بی کیفیت اهمیت انجام کار در قالب شرکت رنگ و بویی تازه به خود گرفت .

امر برون سپاری خدمات دولتی به بخش هاص خصوصی و توجه ویژه دولت و شرکت های دولتی و غیر دولتی به افراد حقوقی و یا صاحبین شرکت ها  به همراه لزوم سرعت در انجام کارها با کیفیت و کمیت مورد انتظار مشتریان باعث شد تا کار ها از حالت انفرادی به حالت گروهی سوق پیدا کرده و دیدگاه  متخصصین مختلف اقتصادی به ثبت شرکت را تغییر دهد .

ثبت یک شرکت تجاری باعث می شود افراد اعتبار بالایی نزد مشتریان خود پیدا کنند و بتوانند از دیدگاه یک فرد حقوقی با صلاحیت با مشتریان خود مذاکره کنند .  فعالیت های یک شرکت بصورت کاملا قانونی و رمسی می باشد و این موضوع می تواند باعث آسودگی خاطر هر چه بیشتر مشتریان و طرف های ذی نفع شرکت ها باشد .

از نقطه نظر دیگر هم می توان حرفه ای بودن شرکت ها را نسبت به افراد حقیقی عنوان کرد. فعالیتی که در قالب یک شرکت انجام پذیرد با ایده ها و کارشناسی های افرادی متخصص و تحصیلکرده و بصورت همفکری وگروهی انجام شده . توانایی های یک اجتماع و یک شرکت به مراتب از یک فرد حقیقی بالاتر است و کیفیت و نحوه تحویل کار هم با اطمینان و ثمردهی بیشتری همراه است . در واقع مشتری خوب می داند که شرکت ها در قبال مشتری خود تعهد بیشتری دارند و اهمیت زیادی برای مشتریان خود قائل می باشند .

شرکت ها دارای حسابی به نام شرکت هستند که این موضوع برای بخصوص سایر شرکت ها و نهاد های حقوقی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا طرف شدن با یک حساب حقوقی اطمینان بیشتری برای مشتری به دنبال خواهد داشت . دولت نیز از شرکت ها و موسسات غیر تجاری حمایت بیشتری می کند و تسهیلات و خدمات بالاتری برای این شرکت ها در نظر می گیرد . یک شرکت حقوقی بهتر می تواند نیاز های یک جامعه را پوشش دهد و بهتر می تواند باری از دوش دولت بردارد .

ثبت شرکت حتی می تواند برای خود افراد هم اعتبار و سود بیشتری به همراه داشته باشد . اعتباری که به آنها این امکان را می دهد که بتوانند در مناقصه ها و مزایده های اعلامی از طرف دولت و سایر شرکت ها  حضور داشته باشند و از امتیازات آن بهره ببرند . به غیر از مزایده ها و مناقصه ها بسیاری از شرکت ها تنها با افراد حقوقی معامله می کنند و فعالیت های مورد نظر خود را تنهابه این افراد برون سپاری می کنند زیرا با توجه به قانونی بودن فعالیت آنها اطمینان بیشتری به این شرکت ها خواهند داشت.

موضوع دیگر امکان ثبت نمایندگی و شعبات مختلف شرکت ها و ارگان های داخلی و خارجی توسط  شرکت های ثبت شده و معتبر می باشد . این امتیاز نیز اغلب به شرکت ها و اشخاص حقوقی تعالق می گیرد و از لازمه های ثبت شعبه خارجی و یا نمایندگی داخلی و خارجی ارائه مستندات لازم در خصوص ثبت شرکت  بصورت قانونی می باشد .

خوشبختانه موسسات و شرکت های حقوقی زیادی برای ثبت شرکت به وجود آمده اند که موضوع ثبت شرکت را سهولت می بخشند . این موسسات از افرادی با توانایی های بالا و تحصیلات مرتبط بهره می برند و می توانند فرآیند ثبت شرکت را در کوتاه ترین زمان برای شما انجام دهند . برخی از این موسسات مانند موسسه ثبت شرکت و ثبت برند نوبل از معتبرترین و متخصص ترین شرکت ها هستند که با تکیه بر کادری متخصص و حرفه ای و قرار گرفتن در کنار متقاضیان و مشتریان خود همواره نیاز های آنها را به بهترین نحو تامین کرده و از شاخص بالای رضایت مشتریان  خود بهره مند می باشند .

برای ثبت شرکت ابتدا باید قالب شرکت خود را مشخص نمایید . شرکت سهامی عام و سهامی خاص ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت مختلط سهامی ، شرکت مختلط غیر سهامی ، شرکت نسبی ، شرکت تعاونی  و موسسات غیر تجاری از انواع شرکت ها و موسساتی هستند که در قانون تجارت ایران شناخته شده و معتبر می باشند . برای ثبت هر یک از این شرکت ها قوانین و مقررات خاصی تعبیه و در نظر گرفته شده که بهتر است قبل از تصمیم نهایی ابتدا در خصوص هر کدام آگاهی لازم را کسب نموده و یا با کارشناسان معتبر تماس بگیرید و از مشاروه لازم برخوردار شوید .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید