ثبت شرکت یا برند ؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

ثبت شرکت یا ثبت برند ؟

در حال حاضر به دلیل رقابت زیاد بین مشاغل و حرفه های مختلف و بنا بر ضرورت به دست آوردن سود و بازار مناسب در بین مشتریان برند سازی  یکی از مهم ترین و کلیدی ترین مسائل نزد صاحبین مشاغل به حساب می آید . باور اینکه پس از رسیدن به کمی شهرت باید اقدام به ثبت برند و یا علامت تجاری کرد و از طریق این برند محصول و خدمات خود را معرفی کرد به یک باور بزرگ مبدل شده است . ولی نکته ای که برای بسیاری از صاحبان حرفه و مشاغل مطرح می شود این است ابتدا بهتر است که ثبت برند و علائم تجاری را انجام دهند و یا اینکه اول اقدام به ثبت شرکت نموده و به واسطه شرکت خود برندی را به ثبت برسانند .

هر چند بسیاری از افراد حقیقی هم اقدام به ثبت شرکت نموده و در این راه موفق هم بوده اند ولی نکته ای بسیار کلیدی  در این میان وجود دارد که باعث شکست برند این افراد پس از مدتی شده است . برندی که افراد حقیقی به ثبت می رسانند تا زمانی موثر  و موفق است که این شخصیت حقیقی حفظ شود و نیاززی به توسعه و به دست آوردن سود بیشتر نباشد . در واقع برند بر نام تشکیلات و یا حرفه فرد حقیقی در اکثر موارد مبتنی است و نمی توان نام حرفه را از برند تفکیک کرد . در این حالت چنانچه تغییراتی در فعالیت فرد حقیقی حاصل شود ممکن است برند اعتبار قبلی خود را نداشته باشد .

منظور اینکه اگر بعد از مدتی تصمیم بر این شود که فعالیت فعلی گسترش پیدا کند  و بند ها و موضوعاتی به این فعالیت اضافه شود و فعالیت فرد در قالب یک شرکت انجام پذیرد این برند خیلی کم می تواند تضمین موفقیت داشته باشد . برای ثبت شرکت تجاری نمی توان با استناد به داشته های فعلی عمل کرد . نام فعالیت باید نامی منحصر به فرد باشد و نباید نمونه ان را در جای دیگر ثبت کرده باشند . نام باید سه سیلابه بوده و از برخی قوانین و مقررات مربوطه در قانون تبعیت داشته باشد . حال تصور نمایید نام فعالیت شما یک نامی باشد که در اداره ثبت شرکت ها  این نام مورد تایید قرار نگیرد  و شما مجبور باشید نام دیگری را برای شرکت خود انتخاب نمایید. در این حالت برندی که مبتنی بر نام و فعالیت شما بوده جایگاه خود را از دست خواهد داد .

بنابر این به عقیده کارشناسان و صاحب نظران بهتر است قبل از ثبت برند و علائم تجاری ابتدا شخصیت حقوقی پیدا کرده و بصورت قانونی اقدام به ثبت شرکت در زمینه مورد نظرتان بکنید . در این حالت می توانید پس از ثبت شرکت و طی مراحل قانونی با توجه به نام و فعالیت های مورد نظر و ثبت شد برای شرکتتان اقدام به ایجاد یک برند تجاری نموده و برای این برند برنامه ریزی و مدیریت داشته باشید .

با نگاهی به برند های مطرح دنیا به خوبی متوجه حقیقت این موضوع خواهید شد که تنها برند هایی توانسته اند به شهرت بین المللی و زیاد دست پیدا کنند که با توجه به برنام های یک شرکت حقوقی با ایده و برنامه به ثبت رسیده باشند .

شرکت ثبت شده به شما اختیارات قانونی زیادی می دهد . برندی را که ثبت می کنید می توانید حقوقی کنید و به اعتبار شرکت خود و با اطمینان بیشتر اقدام به مدیریت برند خود نموده و حتی به مرور زمان برند ها و علائم دیگر نیز به علائم قبلی خود اضافه نمایید . برند های تجاری به پشتوانه زیادی نیاز دارند و بهترین پشتوانه برای یک برند تجاری یک شرکت ثبت شده قانونی می باشد .

بنابر این هر چند ثبت برند توسط افراد حقیقی هم ممکن می باشد و حتی برند های موفقی هم در این زمینه دیده شده اند ولی این موفقیت نتوانسته پا فراتر از حدود ویا منطقه ای بگذارد و محدود به جامعه ای کوچک شده است . ولی برند های تحت لقا یک شرکت به دلیل قدرت و اعتبار شرکت خیلی بیشتر موفق شده و توانسته اند به رشد بسیار زیاد تری هم دست یابند .

برند های موفق  حاصل شرکت های موفق و شرکت های موفق مدیون برند های خوب و قوی خود هستند . در واقع این دو به عنوان مکمل همدیگر یکدیگر را برای رسیدن به کمال مطلوب پوشش می دهند . یک برند تجاری زمانی می تواند موفق باشد که یک شرکت با اعتبار و سرمایه لازم این برند را به ثبت برساند و بتواند این برند را به خوبی مدیریت کند. بهترین روش برای مدیریت مطلوب علائم تجاری هم ارائه محصولات  و خدمات با کیفیت و به موقع  و با نهایت دقت و برنامه ریزی می باشد .

این کار عموما از دست شرکت ها ساخته است . شرکت های تجاری به دلیل بهره مندی از نیرو های متخصص و انجام کار بصورت تیمی و مشارکتی و همچنین به دلیل داشتن اعتبار و تخصص های مختلف مورد نیاز می توانند در زمان کمتر خدمات و محصولات بهتری را ارائه نمایند و این خدمات و محصولات را بهتر پشتیبانی نمایند . بنابر این برند های این شرکت ها با استناد به این رویکرد و نوع کار شرکت ها خیلی راحت تر بین مشتریان شناخته و معرفی می شوند تا برند افراد حقیقی که معمولا نمی تواند حتی اگر کیفیت مطلوب را داشته باشد سرعت و پشتیبانی و اعتبار شرکت ها را داشته باشند .

برای ثبت شرکت و یا ثبت برند بهتر است ابتدا با کارشناسان و متخصصین این حوزه در موسسه ثبت شرکت و ثبت برند نوبل به عنوان یکی از قدرتمند ترین و بهترین شرکت های حقوقی مشورت نمایید. کادر حقوقی و مجرب ما در هر زمان آماده پاسخگویی به سئوالات و ابهامات شما در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند می باشند .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید