• خانه
  • وبلاگ
  • دلیل توفیق افراد حقوقی نسبت به افراد حقیقی

دلیل توفیق افراد حقوقی نسبت به افراد حقیقی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

در این روز ها به منظور توسعه اقتصادی کشور و رفع معظل بیکاری زیاد در خصوص کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار شنیده اید . این کسب و کار ها در درجه اول نیاز به تخصص و دانشی دارند و هر فردی نمی تواند بدون در نظر گرفتن توانایی های تخصصی و تحصیلی خود و تنها به منظور داشتن یک کسب و کار اقدام به راه اندازی یک کسب و کار نماید . به همین دلیل باید برای اینکه بتوانید کسب و کاری خوب راه اندازی نمایید ابتدا تخصص لازم را داشته باشید و یا برای به دست آوردن این توان در دوره هایی شرکت نمایید .

اما در همین میان هستند افرادی که با توانایی و دانش کافی بیکار هستند و یا کار و حرفه خوبی ندارند . ای افراد غالبا با دست کم گرفتن توانایی های خود روبه رو هستند و نمی دانند که در همین ایران خودمان و یا حتی شهر و استان خودشان افراد زیادی هستند که نیاز به تخصص ها و دانش این افراد دارند  و تنها کافی است که این افراد را به خوبی بشناسند و به توانایی های آنها ایمان بیاورده و یا اعتماد کنند .

بهترین راه برای اینکه این افراد توانایی های خود را به دیگران اثبات کنند راه اندازی یک شرکت تجاری  و یا یک موسسه غیر تجاری در قالب  شرکت های متخصص و یا مشاوره ای و مدیریتی در حوزه های مورد نظر شرکت های مختلف می باشد . اینها باید نیازهای شرکت ها را با توانایی های خود تطبیق دهند و بدانند بهترین راه برای  اینکه سایر شرکت ها و نهاد ها به توانایی آنها ایمان بیاورند ثبت یک شرکت تجاری در زمینه تخصص و توانایی خودشان می باشد .

اما خود ثبت شرکت برای افرادی به عنوان یکح دغدغه در نظر گرفته می شود و نمی دانند که ثبت یک شرکت چه مزایا و محاسنی برای آنها به همراه دارد . شرکت های تجاری به دلیل اینکه ثبت می شوند و کاملا قانونی هستند دارای اعتبار حقوقی بالایی هستند که این اعتبار و پشتوانه قانونی آنها باعث می شود که افراد و شرکت های مختلف راحت تر به این افراد اعتماد کنند  و نیاز های خود را از آنها درخواست نمایند .

شرکت های تجاری به دلیل همین پشتوانه و توانایی در صورتیکه نتوانند تعهدات مشتریان خود را جواب بدهند ، مشتریان راحت تر و با نگرانی کمتر و به واسطه مراجع قانونی می توانند نسبت به احقاق حقوق خود اقدام نمایند و این موضوع یعنی رغبت بیشتر شرکت ها و ارگان های دولتی و غیر دولتی برای کار کردن با شرکت ها و موسسات به جای افراد حقیقی مختلف . ضمن اینکه این شر کت ها به دلیل بهره مندی از افراد متخصص و انجام کار به شکل گروهی در خصوص تعهدات توانایی بالاتری دارند و بهتر می توانند خواسته های مشتریان را پوشش دهند .

حتی شما هم اگر کاری را بخواهید به خوبی انجام پذیرد و تعهدات و پشتوانه لازم را داشته باشد و دغدغه و نگرانی کمتری داشته باشید به سراغ افرادی می روید که به خوبی شناخته شده باشند  و به خوبی بتوانید به آنها اعتماد کنید. برای انجام پروژه ها و کار های خود مطمئنا افرادی با ادعا ولی بدون پشتوانه را بخصوص بدون شناخت کافی قبول نخواهید کرد .

شرکت ها در اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رسند و برای این منظور مستندات و مدارک زیادی را در این اداره  قرار داده اند.  به راحتی با شماره ثبت شرکت و یا شناسه ملی ثبت شرکت می توانید پیگیری نموده و از صحت و اعتبار شرکت اطمینان لازم را به دست بیاورید . برای این منظور سامانه ثبت شرکت و یا روزنامه رسمی کشور منابع بسیار خوبی هستند .

شرکت ها  برای انجام تعهدات مشتریان خود با آنها قرارداد امضا می کنند و در این قرار داد تعهدات لازم را به هم داده و خواسته های خود را بیان می کنند . این قرارداد یک سند معتبر و شناخته شده در قانون بوده و شرکت موظف به انجام تعهدات خود می باشد و این یعنی اعتبار شرکت و اطمینانی که باید شرکت به مشتریان خود بدهد. بدیهی است انتخاب شرکت برای انجام هر نوع پروژه بسیار عقلانی تر است تا انتخاب افراد حقیقی که تنها با صحبت های دو طرفه و بدون شناخت کافی دست بر روی خواسته های مشتریان گذاشته و گاها خسران و ضررهایی را برای آنها هم به همراه دارند .

کسانی که ثبت شرکت می کنند مجوز های لازم را از مراکز و ادارات و ارگان های مختلف دریافت کرده اند . این ادارت و سازمان ها قبل از صدور مجوز نسبت به توانایی و صلاحیت درخواست کنندگان با استفاده از روشهای خاص خود اطمینان حاصل نموده و با دریافت تعهداتی این مجوز را صادر می کنند . کسانی که توانایی و صلاحیت لازم را دارد تنها افرادی هستند که می توانند این مجوز ها را دریافت کنند . بنابر این این موضوع مبین صریح توانایی اولیه و اعتبار لازم افراد ثبت کننده شرکت می باشد .

ضمن اینکه دیوارن محاسبات کشور  و اداره مالیاتی و دارایی هر ساله همه صورت وضعیت های مالی شرکت ها را مورد بررسی قرار می دهند تا از روند صحیح کاری و این شرکت ها مطمئن شوند . هرگونه ورودی و خروجی سرمایه و پول به شرکت ها تحت مراقبت ویژه کشوری می باشد و باید هزینه های دریافتی از مشتریان و افراد ذی نفع در شرکت ها بر اساس مصوبات دولتی و نرخ های تعیین شده اصناف خود باشد و نمی توانند هزینه های اضافی را بر گردن مشتریان خود بیاندازند . بنابر این اصولا نسبت به کاری که شرکت های برای مشتریان خود انجام می دهند  هزینه مناسب تری هم مشتری پرداخت می کند . پس طبیعی است که مشتریان به دلیل صرفه جویی در هزینه  هایشان به سراغ شرکت ها بروند . حتی در این میان شرکت هایی هم هستند که برای دریافت هزینه کار  و پروژه ای که انجام داده اند تسهیلات و شرایط مناسبی هم برای مشتریان خود فراهم می نمایند که باعث می شوند مشتری رضایت بیشتری داشته باشد و راحت تر بتواند از پس هزینه های فعالیت خود بر بیاید .

از دیگر محاسن شرکت ها استفاده از تخصص افراد مختلف می باشد . هر کجا نیاز باشد  این شرکا با هم به تبادل نظر خواهند پرداخت و نیاز مشتری را با مار گروهی و تفکر گروهی به سرانجام عالی می رسانند . سرعت فعالیت در این شرکت ها به مراتب به دلیل همین همکاری و وجود تخصص های مختلف بسیار بالا تر است تا سرعت یک فرد حقیق در یک تا چند تخصص محدود .

از طرفی هم شرکت ها به دنبال رشد و توسعه اقتصادی خودشان هستند و برای این منظور اولین چییز که نیاز دارند مشتریان راضی و رزومه عالی می باشد . هر چه مشتریان رضاین بالاتری داشته باشند رزومه و وجهه شرکت قدرت بیشتری خواهد داشت و این یعنی مشتریان بیشتر و به تبع آن سود بالاتر  . بنابر این طبیعی است کار با کیفیت تر  انجام خواهد شد و این می تواند مشتریان شرکت را بیشتر راضی کند .

انجام کار گروهی ، کار با کیفیت بالاتر ، با سرعت بیشتر ، با تخصص های بیشتر   و نهایتا با اعتبار و اعتماد بیشتر از مشخصه های افراد حقوقی می باشد . این پارامتر های بهترین پارامتر هایی هستند که افراد حقوقی را از حقیقی متمایز می کنند و باعث پیشرفت و تعالی بیشتر این افراد نسبت به افراد حقیقی می شود . هر چه شرکت های بیشتری در اقتصاد ایران به وجود بیایند باعت می شود که رقابت بالاتری در بین این شرکت ها شکل گرفته و توسعه بیشتری هم برای مملکت خودشان داشته باشند .

برای رسیدن به رویاها و تعالی های مورد نظرتان اولین و محکم ترین گام ثبت یک شرکت حقوقی در زمینه تخصص و دانش خودتان و به همراه چند نفر از دوستان نزدیکتان می باشد . پس از ثبت شرکت نحوه برخورد و کرا شما است که می تواند اعتبار و سود شما را بلاتر برده و شما را به فردی موفق تبدیل کند .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید