راه های ثبت شرکت

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

راه های ثبت شرکت

ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری به عنوان برگ برنده افراد موفق در حوزه اقتصادی و تجاری جامعه نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط دنیا می باشد . کشور های توسعه یافته را که نگاه کنید به خوبی متوجه خواهید شد که در این کشور های بخش خصوصی بسیار قدرتمند بوده و تمامی اقتصاد و تجارت این کشور ها بر دوش شرکت ها و موسسات تجاری خصوصی می باشد .

سیاست برون سپاری فعالیت های دولتی و توجه به شرکت های خصوصی نیز چندیدن سال است که در ایران مورد توجه اساسی قرار گرفته  و در سال های اخیر شرکت ها و موسسات زیادی در ایران به ثبت رسیده اند . بسیاری از این شرکت ها توانسته اند با تکیه بر توانایی های موسسین و خط مشی مورد نظر آنها در مدت زمان کوتاهی به رشد و تعالی لازم نائل شده و به آنچه که در سر داشتند و یا حتی فراتر دست یابند . اما برخی از این شرکت ها هم به دلیل عملکرد ضعیف تر هنوز نتوانسته اند به آنچه که به نظر نیاز دارند دست یابند .

در مجموع آنچه که یک فرد موفق در حوزه اقتصاد نیاز دارد یک شخصیت حقوقی و معتبر می باشد .اکثر افراد موفق تنها زمانی به این موفقیت نائل شده اند که توانسته اند با برنامه و ایده های مناسب فعالیت های خود را در قالب یک شرکت و یا موسسه انجام داده و ضمن بهره مندی از توانایی های شرکا و همکارانشان پروژه ها و سود های بیشتری را هم به دست بیاورند .

اما تمامی افرادی که می خواهند یک شرکت را به ثبت برسانند باید این کار را در سازمان ثبت اسناد و املاک ایران انجام دهند. در واقع متولی ثبت شرکت در ایران این سازمان و منحصرا اداه ثبت شرکت ها در سازمان ثبت اسناد و املاک ایران می باشد . این سازمان به منظور رفاه حال متقاضیان ثبت شرکت توصیه های زیادی را به متقاضیان همواره دارد . یکی از مهم ترین و اصلی ترین توصیه های این سازمان استفاده از تخصص شرکت های حقوقی معتبر در زمینه ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری می باشد . البته این موضوع به این مفهوم نیست که خود افراد نمی توانند فرآیند ثبت شرکت را به سرانجام برسانند .

در واقع دو راه برای ثبت شرکت در ایران وجود دارد . اول اینکه خود افراد این موضوع را دنبال کنندو دوم اینکه با دادن وکالتنامه ای به شرکت ها و افراد حقوقی این مسئولیت را به آنها واگذار نمایند .

علاقممندان به ثبت شرکت که می خواهند خودشان این کار را انجام دهند ابتدا باید به مسائل حقوقی و قانونی  بخصوص قانون ثبت انواع شرکت ها اطلاعات لازم را کسب نمایند . این قوانین را می توانید یا با مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها به دست بیاورید و یا با ورود به سامانه ثبت شرکت و ثبت برند نوبل به آدرس Ssabt.com  و در بخش قانون تجاری این قوانین را ملاحظه فرمایید . سپس باید دستورالعمل ها و آئین نامه های مربوطه را از اداره ثبت شرکت ها دریافت نموده و بر اساس آن مستندات مورد نیاز را آماده نمایید. خوشبختانه برای مستندات حیاتی شرکت ها مانند اساسنامه و شرکتنامه مستندات مشابه و نمونه و فرم های خام توسط اداره ثبت شرکت ها در اختیار علاقمندان قرار می گیرد . البته باید به خوبی دقت نمایید که این مستندات تنها نمونه هستند و باید بر اساس موضوع مورد نظر خودتان این مستندات را تکمیل نمایید .

اداره ثبت شرکت ها با دریافت مداکی که در قوانین شرکت و از قبل به شما اعلام شده از شما درخواست تعیین نام می کند که باید این کار را با ارائه 5 نام در فرم تعیین نام به شعبه تخصیص نام اداره ثبت شرکت ها اعلام نمایید . این مراحل هر کدام باید در زمان خود و بر اساس درخواست خود  اداره انجام پذیرد و برای هر کدام باید زمان لازم مراجعه شود . در واقع بررسی مدارک و مستندات و درخواست هر یک از متقاضیان زمان بر بوده و تاریخ مراجعه بعدی را به شما اعلام خواهد کرد .

همچنین بسیاری از موضوعات مورد نظر شرکت ها نیاز به حداقل یک مجوز از سازمان ها و ارگان های مرتبط دارند که باید این مجوز هم از قبل دریافت شده و در اختیار اداره ثبت شرکت ها قرار گیرد . در هر مرحله بررسی مدارک در صورت بروز مشکل و یا ایراد خاصی  پرونده ساکت خواهد شد و به شما برای مرتفع شدن این مشکل اعلام خواهد شد . البته ممکن است گاها مجبور باشید برای تصحیح یک اشتباه هزینه را مجددا واریز نمایید .

در نهایت پس از چندین مرحله و در صورت تکنیل شدن مدارک برای تطبیق این مدارک با مدارک اصلی  از شما درخواست ارائه مدارک اصلی خواهد شد . با تایید مدارک اصلی توسط ادارهثبت شرکت ها باید خلاصه ای از شرکت در روزنامه کثیر الانتشار و روزنامه رسمی چاپ شود که این موضوع با انتخاب شما و هزینه شما و توسط اداره ثبت شرکت ها انجام خواهد شد .

نهایتا با پرداخت هزینه ها و چاپ این مقوله در روزنامه های رسمی و کثیر الانتشار و گذشت حداقل یک ماه از این آگهی شرکت به ثبت خواهد رسید . در این مرحله برای اینکه بتوانید شرکت خود را بصورت رسمی راه اندازی نمایید باید پرونده دارایی ، کد اقتصادی و دفاتر پلمپ شرکت را هم دریافت نمایید .

دقت نمایید که در هنگام تکمیل مستندات شرکت و ارائه مدراک و اطلاعات لازم و همچنین در هنگام آگهی و راه اندای شرکت اشتباهات قانونی و حقوقی مرتکب نشوید  و یا موضوعی را از قلم نیاندازید.

ولی راه ساده تری هم برای ثبت شرکت وجود دارد . موسسات حقوقی معتبری همچون موسسه ثبت شرکت و ثبت برند نوبل اصلا برای همین کار به وجود آمده و با دریافت هزینه های کمی این کار را برای علاقمندان به ثبت شرکت وموسسات غیر تجاری به ساده ترین روش و با بالاترین دقت انجام خواهند داد .

شرکت ها و موسسات حقوقی با توجه به زمینه فعالیتی که دارند و با تکیه بر کارشناسان و متخصصین خودشان به خوبی قوانین ثبت هر نوع شرکتی را می دانند و به خوبی می توانند شما را در هر مرحله راهنمایی کنند. به عنوان مثال خوب می دانند موضوع مورد نظر شما باید در کدام قالب شرکت ها به ثبت برسد . این شرکت ها نیازی به دوباره کاری نداشته و بسیاری از رفت و آمد های شما را نخواهند داشت و به دلیل ارتباطاتی که دارند و شناختی که از این شرکت ها در اداره ثبت شرکت ها وجود دارد فرآیند ثبت شرکت را به ساده ترین و آسان ترین وجه ممکن انجام می دهند .

موسسات حقوقی حتی هزینه زییادی هم برای این کار دریافت نمی کنند و با هزینه ها و تعرفه های قانونی این کار را برای شما انجام خواهند داد .

حسن دیگر استفاده از موسسات حقوقی برای ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری این است که این شرکت ها در هنگام دریافت مجوز برای فعالیت شرکت ، دریافت دفاتر و پرونده دارایی و کد اقتصادی شرکت نیز به خوبی می توانند شرکت شما را یاری داده و از صفر تا 100 راه اندازی شرکت را با شما خواهند بود . حتی این شرکت ها در آنیده برای دریافت رتبه شرکت و یا تعریف و ثبت برند هم می توانند به شما کمک های فراوانی کرده و تسهیلات خوبی برای مشتریان خود دارند .

ثبت شرکت و ثبت برند نوبل سال ها است که این مهم را برای مشتریان خود انجام داده و رزومه عالی و رضایت بالای مشتریان این شرکت مبین توانایی بالای کارشناسان این شرکت می باشد .این شرکت با تعهداتی که به مشتریان خود داده و دارد  به عنوان یکی از اعضاء شرکت شما و با دلسوزی و حساسیت بالایی کار ثبت شرکت را انجام خواهد داد .

تکمیل مستندات و مدارک مورد نظر شما برای ثبت شرکت که مهم ترین و حساس ترین قسمت ثبت شرکت شما را تشکیل خواهد داد را با اطمینان برای شما انجام خواهند داد . در آینده فعالیت شرکت به خوبی حساسی  تکمیل این مستندات و مهارت کارشناسان این موسسه را درک خواهید کرد .

ضمن اینکه ثبت شرکت توسط موسسات حقوقی و صاحب صلاحیت مورد تاکید و سفارش خود اداره ثبت شرکت ها هم هست و این اداره همواره توصیه می کند که متقاضیان ثبت شرکت به منظور کم شدن نگرانی و دغدغه های خود و برای رهایی از تنش ها و نگرانی ها و نهایتا دلسردی بهتر است با موسسات حقوقی ارتباط برقرار نمایند .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید