ثبت شرکت سهامی خاص

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.50 (تعداد رای 1)

شرکت سهامی خاص نوعی شرکت سهامی است که تمامی سرمایه اولیه آن توسط شرکا و در بدو تاسیس تامین می شود و کلیه سرمایه آن در غالب سهام بین اعضاء تقسیم می شود . هر کدام از صاحبین سهام با توجه به میزان سهام یا سرمایه خود در این نوع شرکت ها جوابگوی تعهدات شرکت بوده  و  در صورت عدم کفایت و توانایی برای انجام تعهدات مجبور به صرف اموال شخصی خود در راستای جبران تعهدات شرکت نمی باشند .
موضوع اصلی شرکت های سهامی خاص ، بازرگانی است  هر چند فعالیت اصلی شرکت تاسیس شده  در زمینه های بازرگانی نباشد.به عنوان مثال فعالیت شرکت می تواند خدماتی ، تعمیر و نگهداری ،ایمنی و بهداشتی ، مدیریتی و مشاوره ای  و … باشد ولی موضوع شرکت باید بازرگانی باشد.
تاسیس شرکت سهامی خاص حداقل سه نفر سهام دار نیاز دارد که پس از میزان اعلام سرمایه باید حداقل 35% از کل سرمایه بصورت نقد به حساب شرکت در نزد بانک های ذی صلاح واریز گردد و 65% سهام باقی مانده در تعهد سهامداران باید حداقل ظرف مدت 5 سال تادیه گردد. ضمن اینکه حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص یک میلیون ریال می باشد.
پس از تعیین حداقل سه نفر سهام دار اصلی ، دو نفر بازرس ( یک نفر به عنوان بازرس اصلی و یک نفر به عنوان بازرس علی البدل ) نیز برای شرکت معرفی می شوند که الزاماً نباید با هیچ کدام از سهامداران نسبت فامیلی داشته باشند .
تعداد اعضاء هیئت مدیره حداقل باید دو نفر تعیین گردد که هر کدام از آنها نیز باید از سهام داران شرکت ( حداقل یک سهم) باشند . این اعضاء به همراه دو نفر بازرس تعیین شده باید حداقل سن قانونی  ( 18 سال تمام) را دارا بوده و هیچکدام نباید سابقه سوء پیشینیه  کیفری داشته باشند .

مدارک لازم :

  1. کپی کارت ملی و شناسنامه همه سهامداران و اعضاء هیئت مدیره (برابر با اصل شده).

  2. گواهی عدم سوءپیشینه برای اعضاء هیئت مدیره و بازرسین .

  3. گواهی بانکی مبنی بر پرداخت 35% از سرمایه شرکت در یکی از بانک های کشور.

  • ایجاد شده در تاریخ .
  • آخرین به روز رسانی در .