ثبت قانونی شرکت

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (تعداد رای 0)

رشد روز افزون گرایش سازمان ها و شرکت های دولتی و نیمه دولتی و خصوصی در برون سپاری فعالیت ها و وجهه تازه و سود سرشار شرکت های خصوصی بخصوص در حوزه های تخصص و علمی باعث شده تا شرکت های زیادی از طرق مختلف خود را برای این رقابت وارد عرصه تجاری کشور بکنند .

اما متاسفانه برخی از شرکت ها بدون اینکه به ثبت قانونی رسده باشند وارد این عرصه شده و نمی دانند که نه تنها این کار نمی تواند باعث امتیاز آنها در بین رقبا شود بلکه به زودی  به دلیل شهرت آنها به غیر قانونی بودن از صفحه رقابت خارج خواهند شد و حتی بعد ها هم حتی اگر به ثبت برسند وجهه این روز های آنها در تلاش بعد برای رقابتشان بی تاثیر نخواهد بود .

برخا با تفکرات اشتباه در خصوص ثبت شرکت بصورت قانونی از این مهم چشم می پوشند و به خیال خودشان با ثبت شرکت بصورت قانونی  خود را دچار مشکلات مالیاتی و حقوقی می کنند که این تنها در نگاه اول می تواند به نظر مشکلی بزرگی برای شرکت ها باشد . توجه به این نکته را نباید فراموش کرد که شرکت هایی باید مالیات پرداخت نمایند که خودشان صاحب سود و منافعی شده باشند . به این منظور که ابتدا باید دفاتر خود را به اداره امور مالیاتی در سال مالی تعیین شده ارجاع دهند و اگر این دفاتر به خوبی تنظیم شده باشند برای این شرکت ها تنها به اندازه سود و منافع خالصشان مالیان محاسبه خواهد شد که البته منصفانه هم که بخواهیم بررسی کنیم سود راه اندازی و ثبت یک شرکت به مراتب از مالیاتی که باید پرداخت نمایند بالاتر خواهد بود .

ثبت شرکت بصورت قانونی مزایای بی شماری برای موسسین و صاحبین خود به همراه دارد . برخی از افراد تنها شرکت را به منظور رسیدن به منافع اعتباری و حقوقی آن به ثبت می رسانند . بنابر این در درجه اول باید به این نکته توجه داشت که ثبت یک شرکت بصورت قانونی و حقوقی مزایای زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت  تا مشکلات آن کمتر باعث نگرانی شما شود .

ثبت شرکت اعتباری را برای شما به همراه خواهد داشت که به راحتی می توانید در تمامی بازار ها حرف برای گفتن داشته باشید . خیلی راحت با مشتریان رده پایین و بالا وارد مذاکره شده و از جایگاه یک فرد حقوقی دارای اعتبار با مشتریان خود صحبت نمایید . مشتریان وقتی بدانند که شما با اعتماد بر تخصص و دانش خود و با تکیه بر برند و شخصیت حقوقی خود با آنها صحبت می کنید و اینکه شرکت شما بصورت قانونی ثبت شده و معتبر می باشد خیلی ساده تر با شما وارد مذاکره شده و به شما اعتماد می کنند .

همچنین حضور در معامله های قانونی و برون سپاری های دولتی و غیر دولتی و به دست اوردن فرصت های حضور در بازار رقابتی شرکت های بزرگ و صاحب قدرت تنها در کنار یک شخصیت حقوقی ممکن می شود . مثلا مناقصه ها و مزایده های برگزاری توسط شرکت ها و نهاد های بزرگ با پیش شرط داشتن شرکت و ثبت شرکت می باشد  و بدون این شرط نمی توانید در این بازار های ورود پیدا کنید .

دولت هم بار خاطر زیادی در خصوص مشکلات اقتصادی و تجاری دارد  و این مشکلات در پرتو ثبت و راه اندازی شرکت های تجاری قدرتمند و دارای ایده و صاحب تخصص مرتفع می شود . شرکت هایی که بتوانند علی  رغم اینکه خلاء بازار را مرتفع بکنند به سادگی با سایر رقبای بین المللی و خارجی هم رقابت کنند . در این میان دولت با حمایت هایی که انجام می دهد در واقع توان این شرکت ها را پشتیبانی می کند  تا این خدمات بصورت دو طرفه و هم پوشانی انجام شود .

یکی از خدمات دولتی برای شرکت هایی که به ثبت رسیده اند  ارائه مصوبات و دستورالعمل های مختلف برای خدمات مالی و حقوقی راحت تر به شرکت های ثبت شده می باشد . شرکت ها برای انجام فعالیت های مختلف نیاز به سرمایه دارند و می توانند با استفاده از خدمات مالی و تسهیلات بانک ها و موسسات مالی به راحتی به سرمایه مورد نظرشان دست پیدا کنند. بانک ها و موسسات مالی به خوبی و با ارزش و مبالغ بیشتری به موسسات  و شرکت های ثبت شده تسهیلات ارائه می نمایند و این به دلیل اعتبار شرکت ها نسبت به افراد حقیقی  و شرکت های ثبت نشده بی اعتبار می باشد .

حسن دیگر ثبت شرکت بصورت قانونی  خیال آسوده تر ایست که مشتریان از بابت این شرکت ها به دست می آورند . آنها به راحتی می توانند قبل از با مراجعه به سایت ثبت شرکت ها و یا روزنامه رسمی کشور و با وارد کرده شناسه  ملی و یا شماره ثبت شرکت اطلاعات لازم را در خصوص این شرکت ها به دست بیاورند . اطلاعات حقوقی همچون نام و عنوان شرکت ، آدرس ، نام و نام خانوادگی موسسین و مدیران ، میزان سرماه اولیه و … را به سادگی متوجه خواهند شد . در حالی که شرکت های که ثبت نشده باشند از داشتن این مشخصه ها بی بهره اند و این می تواند باعث مشکلاترقابتی برای آنها بشود .

ثبت شرکت بصورت قانونی در کنار قدرت و اعتبار برای شرکت ها و داشتن مزایای مختلف  می تواند یک مزیت دیگر و بسیار مهم را هم برای شرکت به همراه داشته باشد . وقتی شرکت بصورت غیر قانونی انجام فعالیت نماید و ساختار قانونی و حقوقی لازم را نداشته باشد در واقع اطمینان لازم هم در بین شرکا وجود نخواهد داشت .

شرکا به پشتوانه حمایتی که قانونا از آنها انجام می شود وارد شراکت با عده ای دیگر می شوند که غالبا هم انها را به خوبی یا نمی شناسند و یا اعتماد 100 درصدی به انها ندارند . وقتی شرکت به ثبت برسد اولین گام آن توافق بین شرکا  و اطمینان متقابل بین انها می باشد . این شرکا می دانند که در سود و ضرر شرکت چقدر سهیم هستند ، تا کجا می توانند  در  امور شرکت مداخله و وارد شوند ، چقدر مسئولیت در شرکت دارند و … در حالی که شرکتی که به ثبت نرسیده عملا این موهبت را نداشته و اگر حتی شرکای اولیه با هم توافق داشته باشند در مراحل بعدی به مشکل خواهند خورد .

هنگامی که شرکت نیاز به افزایش سرمایه داشته  باشد یکی از راه های افزایش سرمایه افزودن شریک و سهامدار جدید به شرکت می باشد که عدم نبود پشتوانه لازم نمی تواند شرکای جدید را متقاعد نماید که با شرکت وارد  مذاکره شوند  و به عنوان شریک جدید سرمایه ای را وارد شرکت کنند تا  شرکت به توان مالی مورد نظرش دست یابد .

از این رو  با توجه به اطلاعات ارائه شده در بالا می توان نتیجه گرفت که ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری مختلف حتما باید بصورت قانونی انجام شود تا اعتبار و وجهه لازم را بریا شرکت به همراه داشته باشد . شرکت هایی که با ترس عدم پرداخت مالیات و ارائه دفاتر حقوقی خود از ثبت شرکت بصورت قانونی سر باز می زنند به راحتی خود را در خطر نابودی و ضرر و ورشکستگی قرار داده اند هر چند در ابتدا روند خوبی شرکت داشته باشد .

حتی برای دریافت نمایندگی و شعبات مختلف چه بصورت داخلی و چه بصورت خارجی هم باید پشتوانه قانونی برای شرکت های وجود داشته باشد . جالب است بدانید که حتی شرکت ها و نهاد های بزرگ و کوچک داخلی  و خارجی هم تنها حاضر به ارائه خدمات نمایندگی و شعب خود به شرکت ها و نهاد های ثبت شده می باشند . حتی افراد حقیقی هم نمی توانند وارد این حوزه شده و نمایندگی شرکت های مختلف راد دریافت نمایند .

برای ثبت شرکت خود هر چه زودتر اقدام نموده و ترس از پرداخت بدهی و مشکلات اقتصادی را به دل خود راه ندهید . راه پیشرفت و توسعه شرکت شما تنها با ثبت قانونی شرکت هموار می شود و بدون داشتن این لازمه اصلی شرکت در حاله ای از ابهام و به دور خود خواهد چرخید . شرکت های غیر قانونی و تجارت های ثبت نشده به زودی محکوم به شکست و نابودی خواهند بود و باید توجه داشته باشند که بدون این مهم تنها تیشه به ریشه خود می زنند .

البته نکته بسیار مهم دیگر این است که شرکت با توجه به دستورالعمل ها ، قوانین و مقررات خاص خود و بدون اشتباه به ثبت برسد . شرکت های حقوقی دامنه زیادی ندارند و تنها در 7 قسمت در قانون تجارت طبقه بندی می شوند و که البته هر کدام برای خود قوانین و مقررات ویژه و خاص خود را دارند .

با توجه به اینکه شرکتهای حقوقی معتبری برای ثبت شرکت وجود دارند دغدغه ثبت شرکت را دیگر نیازی نیست داشته باشید . تنها با مبلغ کمی می توانید از خدمات این شرکت ها استفاده کرده و اگر مشکل شما کمبود وقت و عدم شناخت کافی نسبت به مسائل حقوقی است و ترس از دوباره کاری و مشکلات رایج را دارید می توانید با این شرکت ها وارد مذاکره شوید.

ثبت شرکت و ثبت برند نوبل با سال ها خدمات موثر به مشتریان و مردم عزیز کشورمان و با تکیه بر تخصص و کاردانس وکلا و کارشناسان خود همواره به عنوان بهترین انتخاب برای شما خواهد بود . برای این منظور شما می توانید نگرانی خود را تنها با یک وکالتنامه به همکاران ما مرتفع نموده و به سادگی شرکت  و یا موسسه خود را با شرایط مطلوب مورد نظرتان به ثبت برسانید .

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

با ما همرا باشید در

ثبت شرکت نوبل در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید